Найбільший банк Данії звинуватили у відмиванні $4 млрд російських коштів

Фото: Getty Images Nordea у 2019 році написав у своїй квартальній звітності, що банк чекає величезний штраф за нездатність запобігти відмиванню грошей

Банк виявився нездатним здійснити контроль за операціями російських клієнтів та проігнорував попередження місцевої влади.

Влада Данії звинуватила у відмиванні грошей з Росії фінську банківську групу Nordea — найбільшу в Скандинавії за розміром активів. Підозрілі транзакції на суму 26 млрд данських крон (3,75 млрд доларів) виявлено в данській «дочці» банку в період із 2012 до 2015 року, всі вони пов’язані з численними російськими клієнтами. Про це повідомляє Danmarks Radio в п’ятницю, 5 липня.

Виявлений випадок відмивання в банку Nordea є найбільшим в історії банківського сектору Данії.

Банк виявився нездатним здійснити адекватний контроль за операціями російських клієнтів через свій офіс у Копенгагені та проігнорував попередження влади Данії.

Фінансовий регулятор країни вперше звернувся в поліцію через підозрілі операції Nordea ще 2016 року.

Банк Nordea раніше кілька разів визнавав, що на той час у наших системах і процесах боротьби з фінансовими злочинами були недоліки.

У квітні 2019 року Nordea написав у своїй квартальній звітності, що банк чекає величезний штраф за нездатність запобігти відмиванню грошей.

Nordea працював у Росії з 1994 року. У 2010-х роках його російська «дочка» входила до 30 найбільших банків країни.

Після анексії Криму і першої хвилі західних санкцій фінська група почала поступово згортати російський бізнес, а в 2020 році ухвалила рішення про ліквідацію дочірньої структури у РФ.

ЗМІ зазначає, що справа проти Nordea – не єдина серйозна справа про відмивання грошей, яка вразила банківський світ Данії.

Raiffeisen Bank перевіряють у зв’язку з відмиванням грошей і роботою в РФ

Источник