“Надія лише на Зеленського”: столичні підприємці виступили проти демонтажу кіосків біля метро “Дружби народів”

“Надія лише на Зеленського”: столичні підприємці виступили проти демонтажу кіосків біля метро “Дружби народів”

Сьогодні працівники КП “Київблагоустрій” намагаються демонтувати тимчасові споруди (ТС, кіоски, МАФи) які розміщені біля станції метро “Дружби народів”. Комунальники кажуть, що мають виконати доручення столичної влади стосовно знесення споруд, які знаходяться біля входів/виходів до “підземки” і які начебто заважають мешканцям Києва проходити до укриттів під час сигналів повітряної тривоги. За словами представників малого та середнього бізнесу, вони не погоджуються з таким станом справ та будуть шукати захисту в президента України Володимира Зеленського.

Як повідомила співголова ГО “Київський міський комітет порятунку бізнесу” Тетяна Петренко, сьогодні вранці працівники КП “Київблагоустрій” намагалися здійснити демонтаж ТС, які розміщено біля станції метро “Дружби народів”.

 

За словами Петренко, мова йде про 19 споруд. Рішення щодо їхнього знесення було прийняте комісією з питань розміщення ТС при КМДА 29 липня 2022 року (протокол засідання у відкритому доступі не опубліковано. – ). Офіційною підставою для цього начебто стало прагнення столичної влади “забезпечити безперешкодний доступ мешканців Києва до споруд цивільного захисту, які знаходяться поблизу”. Але Тетяна Петренко вказує на те, що, згідно з інформацією Держслужби надзвичайних ситуацій, біля цих кіосків немає жодного офіційного укриття. І навіть якщо би воно було, на переконання підприємців, кіоски не могли заважати людям дістатися до безпечного місця. 

“Працівники Київблагоустрою” хотіли почати з демонтажу трьох споруд. Але станом на зараз жодна ТС не була демонтована – підприємці залізли на дахи свої кіосків, сіли там і не дають розпочати роботи. Ми викликали поліцію – правоохоронці подивилися документи у представників “Київблагоустрою” і у підприємців, після чого сказали, що не розуміють, що вони тут роблять. Але потім приїхали інші поліцейські – схоже, їх викликали вже працівники “Київблагоустрою”. Ці поліцейські поводили себе інакше – вони відштовхували підприємців, погрожували забрати телефони у тих, хто проводив відеозйомку. Але ніяких документів складено не було – по суті, вони приїжджали “для охорони громадського порядку. Що цікаво, поруч встановлені “купави” (пересувні автомобільні причепи, які використовуються для здійснення торгівельної діяльності. – ), але на них “Київблагоустрій” уваги не звертає”, – розповіла співголова ГО “Київський міський комітет порятунку бізнесу”.

“Надія лише на Зеленського”: столичні підприємці виступили проти демонтажу кіосків біля метро “Дружби народів”

На своїй сторінці у Facebook Тетяна Петренко звинуватила у виникненні такого скандалу голову КМВА Миколу Жирнова, мера столиці Віталія Кличка і депутата Київради Дмитра Білоцерковця (фракція “УДАР”), якому ЗМІ та громадськість неодноразово приписували інтереси в сфері столичної вуличної торгівлі взагалі та у питаннях розміщення ТС зокрема. На її думку, єдиним порятунком для “кіоскерів” є президент України Володимир Зеленський, до якого підприємці вже зверталися нещодавно зі скаргами щодо потенційного демонтажу споруд біля декількох станцій метро.

Источник