Нацбанк рік не змінював облікову ставку

Фото: Пресс-центр НБУ Облікова ставка тримається на максимальному рівні вже рік

За певних умов НБУ готовий розпочати цикл зниження облікової ставки раніше, ніж передбачали прогнози.

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25%. Цей показник не змінюється впровдовж останнього року, повідомляється на сайті регулятора у четвер, 15 червня.

«Це сприятиме підтримці привабливості гривневих інструментів, збереженню стійкості валютного ринку та зниженню інфляції, що в комплексі формуватиме передумови для подальшого поступового пом’якшення валютних обмежень», – йдеться у повідомлення.

При цьому вказано, що Нацбанк готовий розпочати цикл зниження облікової ставки раніше, ніж передбачав квітневий макропрогноз. Це станеться, якщо зростання реальної дохідності гривневих інструментів і зниження ризиків для курсової стійкості й надалі відбуватимуться швидше, ніж очікувалося.

Нагадаємо, у квітні НБУ покращив прогнози для економіки України, у тому числі і для валового внутрішнього продукту. А тиждень тому у Мінекономіки заявили про зростання ВВП.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, у свою чергу, кредитують фізосіб та юридичних осіб. Отже, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Источник