Нацбанк продав максимум валюти за два місяці

Фото: Пресс-центр НБУ Нацбанк різко збільшив продаж доларів

Загалом із початку поточного року регулятор продав на міжбанку $26,95 млрд, тоді як придбав лише $218 млн.

Національний банк України у період з 11 по 15 грудня продав 863,71 млн доларів, а купив лише 1,2 млн доларів. Про це свідчать дані регулятора у суботу, 16 грудня.

Об’єм продажів на міжбанківському валютному ринку зріс на понад 300 млн доларів і став максимальним за два останні місяці. Востаннє НБУ продавав більше валюти лише у перший тиждень після переходу до керованої гнучкості курсу на початку жовтня.

Загалом із початку поточного року Нацбанк продав на ринку 26,95 млрд доларів, тоді як придбав майже 218 млн.

За результатами тижня курс гривні на міжбанку ослаб на 28 копійок – до 37,0211 грн/$1. При цьому основне зниження курсу відбулось у понеділок-середу, тоді як у четвер-п’ятницю він був відносно стабільним.

Курс на готівковому ринку цього тижня повторював рух на міжбанку, але не з таким розмахом: гривня ослабла лише приблизно на 17 копійок – до 37,55 грн/$1, а спред між курсами двох ринків знову звузився.

Нагадаємо, з 1 грудня Нацбанк зняв усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню. Після цього готівковий і офіційний курси почали зближуватися. Регулятор вважає, що це допоможе стабілізувати курсові очікування і підвищити стійкість валютного ринку.

Источник