На Закарпатті виявлено велику наркоплантацію та взято під варту ії організаторів. ФОТО | Кримінальні новини

16.10.2023 18:30

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури шістьом мешканцям Берегівського району повідомлено про підозру у незаконному вирощуванні конопель, а також виготовленні та зберіганні наркотичних засобів, що вчинено групою осіб з метою збуту.

В Ужгородському міськрайонному суді їм обрали запобіжні заходи – тримання під вартою із можливістю внести заставу. Її розмір для кожного з п’яти фігурантів становить майже 6,2 млн грн, а для ще одного – 5,3 млн грн.

Встановлено, що ділки облаштували наркоплантацію на території колишнього саду неподалік с. Карачин, що на Берегівщині. Вирощували там понад пів сотні кущів конопель, які в подальшому висушували, подрібнювали та виготовляли з них особливо небезпечний наркотик – канабіс – для реалізації населенню.

Процес виготовлення «товару» після збору рослин відбувався вдома в одного з фігурантів. На території його помешкання виявили спеціальне обладнання для висушування рослин, ним ділки обладнали і вантажний відсік мікроавтобуса. Усе це було демонтовано та вилучено.

У межах кримінального провадження правоохоронці провели більше десяти обшуків житла та транспортних засобів. Загалом виявлено десятки кілограм канабісу та рослин коноплі, орієнтовна вартість яких на «чорному ринку» може становити близько 2 млн грн, пристрої для куріння, електронні ваги, грошові кошти в національній та іноземних валютах на загальну суму близько 10 тисяч доларів США, банківські картки, чорнові записи та 9 транспортних засобів – автомобілі, мотоцикли та квадроцикл.

П’ятьох фігурантів затримали безпосередньо на території плантації, коли вони прибули туди з інструментами для обробки рослин, ще одного – за місцем його проживання. Викриття злочинної діяльності здійснено спільно зі слідчими Управління СБУ в Закарпатській області, оперативниками УСР в Закарпатській області ДСР НПУ та спецпризначенцями КОРД.

За матеріалами Закарпатської обласної прокуратури

Источник