На Волині викрито злочинну групу, яка виготовляла високоякісні фіктивні посвідчення водіїв. ФОТО | Кримінальні новини

04.08.2023 14:30

Спектр послуг, які пропонували зловмисники, був різноманітний – виготовляли і торгували вони посвідченнями водіїв, посвідченнями на право керування сільгосптехнікою та документами, що дозволяють безперешкодно виїхати за кордон військовозобов’язаним.

Викрили та протягом декількох місяців документували незаконну діяльність співробітники управління карного розшуку спільно зі слідчими та відділом кримінального аналізу ГУНП у Волинській області.

Встановлено, що організував промисел 60-річний мешканець Рожищ. До протиправних дій він залучив ще 5 осіб: мешканців Волинської, Сумської, Рівненської та Полтавської областей. Вони підшуковували клієнтів та безпосередньо за допомогою спеціальної техніки виготовляли фіктивні документи – посвідчення водіїв та пенсійні посвідчення, за якими навіть військовозобов’язані могли безперешкодно виїхати за кордон.

Серед спільників організатора – посадовець однієї з міських рад Волині, який здійснював підробку документів прямо за робочим комп’ютером.

За силової підтримки спецпризначенців управління КОРД та РПОП за місцем проживання та перебування фігурантів проведено 16 санкціонованих обшуків. Правоохоронці вилучили мобільні телефони, що містять відомості про громадян, які зверталися за незаконними послугами, жорсткі диски з наявними підробленими електронними документами, обладнання та матеріали, за допомогою якого здійснювалася підробка, грошові кошти — понад 100 тисяч доларів та 40 тисяч євро.

Наразі триває досудове розслідування.

Вирішується питання про оголошення підозри зловмисникам та обрання їм запобіжних заходів.

За матеріалами поліції Волинської області

 

Источник