На столичній Софійській площі встановили монумент на честь захисників “Азовсталі”

На столичній Софійській площі встановили монумент на честь захисників “Азовсталі”

У Києві на Софійській площі встановили скульптуру-символ стійкості українських військовополонених з “Азовсталі”.  Інсталяція символізує силу та віру героїчних українських воїнів, які у повному оточенні боронили незламний Маріуполь. Вона стоятиме на площі допоки весь гарнізон “Маріуполь” не повернеться додому.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні на Facebook- сторінці Асоціації родин захисників “Азовсталі”.

 

“Асоціація родин захисників “Азовсталі” відкрила на Софійській площі інсталяцію, присвячену мужності оборонців Маріуполя. Символ рук полонених, закованих в кайданки, за місяць створили скульптор Ян Беспалько в команді митців Наталії Башкатової, Анастасії Семененко, Дениса Петришина, Валентини Ярощук, Дарини Дриги та Володимира Третьяка за підтримки бетонної майстерні TVERDO на Арт-Завод Платформа”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що такі меморіали є в Британії, Австралії, Фінляндії, Малайзії та Франції. 

За словами митців, скульптура символізує віру та незламність героїв, які знаходяться в полоні, але також покликана показати їх рідним, що світ та Україна бачить ці страждання, співпереживає та докладає всіх зусиль для того, щоб повернути коханих людей. 

Нагадаємо, у травні 2022 року ГУР Міноборони, ЗСУ, Національна Гвардія, Прикордонна служба розпочали спільну операцію з порятунку захисників Маріуполя та “Азовсталі”.  Цивільні та захисники вийшли з Азовсталі та потрапили до російського полону. У червін 2022 року стало відомо, що у російському полоні перебувають більше ніж 2,5 тисячі українських бійців з «Азовсталі». Найбільший обмін відбувся, коли у вересні 2022 року 200 захисників обміняли на Віктора Медведчука. З тих пір вдалося повернути сотні полонених, робота триває.

Источник