На скільки ще подорожчає долар » — новости экономики Украины | Экономика

Валютний ринок в Україні має на меті ослаблення гривні. Очікується суттєвий приріст імпорту за рахунок імпорту енергоносіїв, а також імпортним заміщенням частини продукції, зупинених підприємств унаслідок високих цін на газ.

Також нерезиденти відновили вихід із країни. З початку року (фактично за 3 робочі дні) нерезиденти знизили портфель ОВДП майже на 2 млрд гривень, і зважаючи на погіршення настроїв на світових фінансових ринках в очікуванні посилення кредитно-грошової політики ФРС США, збережуть вихід.

Також ринок закладає можливу появу на ринку ліквідності, яка не була повною мірою реалізована наприкінці 2021 року, а саме відшкодування ПДВ та бюджетні кошти підрядникам, що може посилити тиск на гривню.

На готівковому валютному ринку, як і наприкінці минулого року, за рахунок зростання курсу на міжбанку останніх днів та реакції на це громадян готівковий ринок зараз є окремим повноцінним гравцем на валютному ринку. Ця тенденція збережеться.

Власники обмінок орієнтуватимуться на реальний обсяг попиту та пропозиції з боку населення і намагатимуться найближчим часом грати «на підвищення».

Якщо ж потенціал зростання котирувань на міжбанку вичерпається, то власники обмінок повернуться до вже перевіреного формату роботи «з обороту», лише з більш розширеним спредом щодо долара та євро для мінімізації ризиків.

по готівковому долару — в обмінниках фінкомпаній у межах 27,25 — 27,75 гривень при спреді в 15−20 копійок та в банках — 27,10 — 27,80 гривень при спреді в межах до 20−25 копійок.

по готівковому євро — в обмінниках фінкомпаній у межах 30,65 — 31,40 гривень при спреді в межах до 20−25 копійок та в банках — 30,50 — 31,45 гривень при спреді до 30 копійок.

Источник