На розмінування України вже залучено 500 млн євро

На розмінування України вже залучено 500 млн євро

Україною залучено близько 500 млн євро внесків на розмінування для України. Зокрема, 100 млн євро від Швейцарії, близько 20 млн євро від Норвегії, 12,5 млн євро від Швеції, 5 млн євро від Хорватії, 2 млн євро від Австрії, по 1,5 млн євро від Іспанії та Словенії.

Про це, як стало відомо , йдеться у повідомленні Урядового порталу з посиланням на прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

 

“Кошти підуть на закупівлю засобів обстеження, розмінувальної техніки, на екіпірування саперів. Крім того, додаткова допомога надійде у вигляді обладнання та експертної підтримки”, — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також зауважив, що Україна підписала з Хорватією угоду про співпрацю у сфері розмінування. Зокрема, щодо очищення земель, просвітницької роботи серед населення, формування стандартів протимінної діяльності, навчання українських фахівців, розвитку виробничих потужностей.

Слідкуйте за “КиївВладою”

Крім того, у Марокко під час щорічних зборів МВФ та Світового банку делегація Уряду та Нацбанку працювала над збереженням макрофінансової стабільності України.

Як повідомив Денис Шмигаль, це, зокрема, діалог із MIGA для реалізації нових проектів страхування воєнних ризиків та переговори про чинні й нові проекти зі Світовим банком: у сфері логістики, енергетики, медицини, житла тощо.

Очільник Уряду підкреслив, що в Європі уже є подібний прецедент. Бельгія формує спеціальний фонд у розмірі 1,7 млрд євро, куди йтимуть податки з прибутків від  російських активів. Кошти спрямують на військову, гуманітарну та макрофінансову підтримку України.

Источник