На Полтавщині адвокатку підозрюють у допомозі ухилянтам, бажаючим втекти за кордон. ФОТО | Кримінальні новини

11.03.2024 11:30

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та повідомлено про підозру адвокатці Ради адвокатів Полтавської області за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

За даними слідства, під час надання юридичної консультації підозрювана запропонувала за грошову винагороду — 10 000 доларів США виготовити військовозобов’язаному документи «волонтера», які нададуть підстави для виїзду за межі України. Ухилянт погодився та передав їй частину грошових коштів у сумі 4180 доларів США.

Через деякий час адвокатка повідомила, що схема виїзду за кордон під виглядом «волонтера» наразі не діє, та запропонувала йому допомогти оформити документи про нібито незадовільний стан здоров’я.  Це надавало б чоловіку можливість безперешкодно виїхати за межі країни. Підозрювана запевнила, що має позитивний досвід в організації подібних схем виїзду для військовозобов’язаних.

Під час проведення обшуків за місцями проживання, роботи та офісних приміщеннях осіб, що можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, вилучено документи щодо протиправної діяльності, мобільні телефони, чорнові записи та інші документи.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу Головного управління ДЗНД СБУ.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник