На Кіровоградщині засуджено нелюда, який мало не зґвалтував неповнолітнього хлопця | Кримінальні новини

28.09.2022 23:30

Обвинуваченого у злочині сексуального характеру щодо неповнолітньої дитини засуджено до реального терміну ув’язнення  — 7 років позбавлення волі.

Такий вирок ухвалив  Долинський районний суд Кіровоградської області, визнавши чоловіка винним у замаху на зґвалтування неповнолітньої особи.

Подія мала місце у березні минулого року в одному із  сіл  Кропивницького району.

38-річний  чоловік у стані алкогольного сп’яніння, проходячи повз  дитячий майданчик, побачив чотирьох неповнолітніх, які  грали у футбол. Обвинувачений підійшов до дітей, повалив одного із них на землю і намагався вчинити дії сексуального характеру, пов’язані з оральним проникненням в тіло неповнолітнього. В цей момент троє інших неповнолітніх відштовхнули останнього, повалили на землю та відтягнули від хлопця.

Засудженого взяли під варту в залі  суду. Свою вину в інкримінованому злочині чоловік так і не визнав, стверджував, що нічого не пам’ятає через стан сп’яніння та він не міг такого зробити.

Відзначимо, що неповнолітній потерпілий та свідки пережили психологічний та емоційний шок і  щоб убезпечити дітей та не травмувати їх ще більше, ювенальний прокурор ініціював, а суд підтримав, аби  в  судовому засіданні було використано як доказ їх допити, отримані  під час досудового розслідування у порядку ст. 225 КПК України, без виклику дітей  в судове засідання для їх безпосереднього повторного допиту.

Застосування подібної практики є правилом для таких категорій кримінальних проваджень, застосування якого контролюється ювенальними прокурорами.

За матеріалами Кіровоградської обласної прокуратури

Источник