На Київщині за програмою єВідновлення вже ухвалено майже 5,5 тисячі заявок на пів мільярда гривень

На Київщині за програмою єВідновлення вже ухвалено майже 5,5 тисячі заявок на пів мільярда гривень

На Київщині в рамках першого етапу програми єВідновлення вже ухвалено майже 5,5 тис. заявок на суму понад 544 млн гривень. У роботі комісій – ще більше 1,7 тис. заявок. По компенсації за знищене житло у вигляді безготівкових сертифікатів прийнято позитивних рішень на понад 646 млн гривень.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні начальника Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Руслана Кравченка.

 

Як зазначив Руслан Кравченко, “єВідновлення – це одна з урядових програм, яка ефективно реалізується на Київщині та дозволяє пришвидшити відбудови регіону. В рамках її першого етапу вже ухвалено майже 5,5 тис. позитивних рішень на суму понад 544 млн гривень. У роботі комісій – ще більше 1,7 тис. заявок. Перші заявки начали приймати  півроку тому”.

Очільник Київської ОВА додав, що також діє компенсація за знищене житло у вигляді безготівкових сертифікатів.

“По Київській області вже прийнято 191 позитивне рішення. Загальна сума – понад 646 млн гривень. Сертифікат можна буде використати на купівлю квартири чи будинку”, – повідомив Кравченко.

Також Київська ОВА продовжує заходи з підвищення прозорості та публічності відбудови та реалізацію антикорупційних заходів.

Кравченко поінформував, що цього тижня спецкомісія перевірила, як триває відбудова 4  багатоквартирних будинків у селах Дмитрівка та Бузова в Бучанському районі. 

“До перевірок залучені  всі необхідні структури, в тому числі й правоохоронні органи. Уже перевірили 21 об’єкт. Загалом перевіримо 56 обʼєктів, які відбудовуємо коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії”, – розповів він.

Руслан Кравченко зауважив, що на сайті КОВА працює розділ “Віджет публічних закупівель” з інформацією щодо закупівель, які проводять структурні підрозділи адміністрації. 

“Дані підтягуються із Прозорро. Наступного тижня  підрозділи ОВА планують запустити в роботу низку процедур закупівель. Вся інформація буде розміщена на сайті КОВА”, – резюмував він.

Нагадаємо,у травні 2023 року Кабінет міністрів виділив 4,4 мільярда гривень на програму єВідновлення з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Програма передбачає, що громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. На початок жовтня 2023 року на Київщині в рамках першого етапу програми єВідновлення було ухвалено 4,2 тис. рішень на суму понад 377 млн гривень.

Источник