На Київщині викрито подружжя, які займалися контрабандою монет Римської імперії та Кримського ханства до США

На Київщині викрито подружжя, які займалися контрабандою монет Римської імперії та Кримського ханства до США

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури двом мешканцям Фастова, що Київщині повідомлено про підозру у закінченому замаху на контрабанду культурних цінностей. Підозрювані відправили 210 монет Римської імперії та Кримського ханства.

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Київської обласної прокуратури. 

 

Як зазначається в повідомленні, за даними слідства, подружжя з Фастова через оператора міжнародних поштових відправлень під виглядом документів незаконно відправило до Сполучених Штатів Америки старовинні монети.

“Згідно з висновком експертів, підозрювані відправили 210 монет Римської імперії та Кримського ханства. Вони становлять колекцію археологічних предметів першої половини I століття н.е. – XVI століття н.е. і належать до культурних цінностей”, – йдеться в повідомленні.

Під час митного огляду виявлено приховані від митного контролю культурні цінності. За місцем проживання у результаті проведеного обшуку виявлено та вилучено значну кількість стародавніх монет, мобільні телефони, сім-карти та докази здійснення міжнародних відправлень.

Нагадаємо, Київські митники викрили спробу незаконного пересилання старовинної ікони «Богоматір «Тихвинська» у міжнародному поштовому відправленні до США. Відправник задекларував святиню як «фурнітуру» вартістю 1400 гривень.

Источник