На Київщині шахраї виманювали гроші з платіжних карток громадян під виглядом “допомоги” (відео)

На Київщині шахраї виманювали гроші з платіжних карток громадян під виглядом “допомоги” (відео)

У Київській області правоохоронці викрили зловмисників, які списували гроші з рахунків громадян, маскуючи повідомлення під фінансову допомогу під час воєнного стану. За попередніми даними, лише за місяць їм вдалося ошукати близько тисячі українців.  

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції в Київській області.

 

Як повідомив повідомив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов, останньою жертвою шахраїв стала  39-річна жінка з Дівичок, з картки якої зловмисники зняли 20 тис. гривень. Жінка перейшла за фейковим посиланням, повідомила свої банківські дані і злодії обчистили її рахунок. 

За його словами, правоохоронці провели низку розшукових заходів та встановили особу зловмисника та його помічниці. Камери відеонагляду якраз зафіксували як 25-річний молодик  в медичній масці знімає готівку в банкоматі у Білій Церкві, це були кошти з рахунку однієї із потерпілих. 

Поліцейські з’ясували, що чоловік спільно зі своєю 22-річною спільницею вчинили ще цілу низку шахрайських епізодів. Шахраї зізналися, що лише за місяць вони ошукали близько тисячі українців. Частину грошей  лиходії відправляли на криптовалютний гаманець, а частину залишали собі готівкою. 

За місцем проживання зловмисників було проведено санкціоновані обшуки та виявлено десятки  мобільних телефонів та сім-карток. Також правоохоронці вилучили так звану “чорну” бухгалтерію та комп’ютерну техніку.

За фактом шахрайств, вчиненого у великих розмірах або з використанням електронної техніки (ч. 3 ст. 190 ККУ), відкрито кримінальне провадження. Фігурантам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, попередила українців про шахраїв, які виманюють дані платіжних карток. Повідомляється, що нібито для отримання допомоги зловмисники пропонують перейти за посиланням та ввести дані картки для входу в онлайн-банкінг. Введені дані потрапляють до злодіїв.

Источник