На Київщині комунальне підприємство забруднило річку Красилівку на 4 млн гривень

На Київщині комунальне підприємство забруднило річку Красилівку на 4 млн гривень

У Броварському районі Київської області посадовцю одного з комунальних підприємств повідомлено про підозру за фактами порушення правил екологічної безпеки. Фігурант не запобіг порушенню правил експлуатації каналізаційно-очисних споруд, внаслідок чого було забруднено річку Красилівку. Сума завданих збитків оцінюється у понад 4 млн гривень.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби  Київської обласної прокуратури.

 

Зазначається, що підозрюваний здійснював нагляд за господарською діяльністю комунального підприємства під час експлуатації каналізаційно-очисних споруд.

У 2021 році він допустив порушення правил екологічної безпеки. Зокрема не дотримано нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин, визначених у дозволі на спеціальне водокористування.  Внаслідок цього було здійснено забруднення річки Красилівка небезпечними речовинами. 

Згідно з повідомленням прокурорів, вода стала непридатною для окремих видів водокористування. Погіршилися рибогосподарські умови річки, знизилась чисельність представників цінних видів риби та інших водних організмів. Через потрапляння великої кількості зворотних вод на відкриту ґрунтову поверхню сталося забруднення суміжних земель сільськогосподарського призначення, а це призвело до погіршення умов проживання мешканців прилеглих населених пунктів.

Вищевказані факти підтверджено висновками відповідних експертиз. Сума завданих збитків державі оцінюється у понад 4 млн  гривень.

Посадовцю комунального підприємства Броварського району повідомлено про підозру за фактами порушення правил екологічної безпеки,  що спричинило екологічне забруднення значних територій (ст. 236 КК України).

Нагадаємо, у Київській області правоохоронці підозрюють керівника приватного підприємства у завданні збитків державі на 3,5 млн гривень. За даними поліції, очолюване бізнесменом підприємство тривалий час видобувало воду без спеціального дозволу на користування надрами. 

Як інформувала у Требухові Броварського району жителі громади скаржаться на забруднення атмосферного повітря, яке спричиняє робота місцевого зернового підприємства. На їхню думку, діяльність підприємства загрожує здоров’ю людей і має бути припинена.

Источник