На Київщине збудують Національне військове меморіальне кладовище

На Київщине збудують Національне військове меморіальне кладовище

Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається створення Національного військового меморіального кладовища.

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Кабміну.

 

Зазначається. що Верховна Рада України прийняла у другому читанні розроблений Мінрегіоном законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища”. Відтак на спеціально відведеній земельній ділянці буде побудовано архітектурно-художній комплекс – місце вічного спочинку українських воїнів, які в різні історичні періоди зі зброєю в руках відстоювали державну самостійність України.

“Збройна агресія росії змусила нас по іншому дивитись на вшанування пам’яті загиблих, які здійснили героїчні вчинки в ім’я свого народу заради його вільного існування. Тому в Україні буде збудовано військове кладовище, яке має стати символом незалежної України для наступних поколінь”, – йдеться у повідомленні з посиланням на міністра розвитку громад та територій Олекся Чернишова.

Слідкуйте за “КиївВладою”

Законопроєкт надає визначення терміну Національного військового меморіального кладовища, встановлює особливості його правового статусу тощо.

Будівництво, утримання та охорона території кладовища відбуватиметься за рахунок держбюджету. Також за державний кошт покриватимуться витрати на поховання.

Як повідомляє Мінрегіон, це буде архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці у Київській області.

«Оскільки воно належатиме до об’єкту права державної власності, його неможливо буде приватизувати чи здати в оренду», – йдеться у повідомленні.

Порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначатиме Кабінет Міністрів України, який також затверджуватиме зразки намогильних споруд та меморіальних табличок, які розміщуватимуться на ньому.

На кладовищі не можуть бути поховані керівники комуністичної партії та вищих органів влади та управління СРСР, УРСР та інших союзних республік, а також працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів. Однак обмеження не стосуються людей, які захищали незалежність, суверенітет України та брали участь в АТО та ООС.

Подібні військові кладовища існують в США, Канаді, Франції та Польщі.

Источник