На Житомирщині викрито колаборантку та засуджено колаборанта, — прокуратура | Новости криминал

17.05.2022 20:30

Слідством установлено, що активною колабораційною діяльністю в одному із сіл Коростенського району займалася 48-річна місцева жителька.

Розмовляючи з односельчанами, намагалася переконати їх, що ніякої збройної агресії, як і тимчасової окупації окремих територій, немає, це просто «звільнення українського народу від «нацистського режиму». І взагалі, правильним рішенням вона вважає капітуляцію України та відокремлення захоплених раніше росією територій. Підозрювана стверджувала, що бомбардували Донецьку та Луганську області нібито Збройні Сили України, а не росія, односельчан називала «нацистами». 

Протиправну діяльність викрито за процесуального керівництва окружної прокуратури, Управлінням СБ України в області спільно з Коростенським райуправлінням поліції, яке проводить досудове розслідування.

Крім цього, за публічного обвинувачення Житомирської окружної прокуратури, визнано винним у колабораційній діяльності директора приватного підприємства, жителя селища. Прихильник рашистів  на своєму акаунті у забороненій соцмережі засуджував українців за те, що путіна називають гітлером, а російську федерацію – країною-агресором. Суд виніс вирок у межах визначеного Кримінальним кодексом України покарання – позбавлення права обіймати певні посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком від 10 до 12 років. 

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури

Источник