На Житомирщині судитимуть злочинну групу за незаконну легалізацію понад 100 млн грн | Криминал

26.01.2022 18:00

Закінчено досудове розслідування та обвинувальний акт скеровано до суду стосовно міжрегіональної організованої злочинної групи у складі трьох осіб.

Організатору та співучасникам інкримінують службове підроблення, підробку документів, несанкціоноване втручання у роботу автоматизованих реєстрів та несанкціоновану зміну інформації у цих реєстрах, незаконне заволодіння нерухомим майном та легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

Як повідомлялося раніше, злочинне угруповання у складі «професіоналів» — арбітражного керуючого та державного реєстратора, аби заволодіти нерухомістю приватного підприємства, вдалися до низки підроблень. Зокрема, створили в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно рішення про державну реєстрацію права власності на виробничі приміщення фабрики (Житомирська область) та перереєстрували їх на підконтрольне товариство. Такими протиправними діями привласнили майно фабрики вартістю 8,3 млн грн, яке згодом легалізували.

Це не єдина незаконна оборудка. Організатор також обвинувачується у привласненні майна банківської установи, що в Одеській області, на суму понад 93 млн грн.

Відтак злочинними діями угруповання суб’єкту господарювання та банківській установі заподіяно шкоди на понад 100 млн грн.

Завдяки розпочатому досудовому розслідуванню, впродовж 2017-2019 років, за рішеннями господарських судів скасовано незаконні оборудки та відновлено право власності на зазначену нерухомість.

За клопотанням прокурора, заявленим з метою забезпечення конфіскації, судом накладено арешт на майно обвинувачених — два автомобілі та квартиру загальною вартістю понад 1,2 млн грн. 

За матеріалами прес-служби прокуратури Житомирської області

Источник