На Житомирщині прикордонника та двох його поплічників підозрюють у земельних аферах. ФОТО | Кримінальні новини

20.07.2023 13:00

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи у шахрайському заволодінні землею.

У її складі – начальник підрозділу із запобігання і виявлення корупції прикордонного загону, директор та працівник місцевого агропідприємства.

За даними слідства, підозрювані незаконно заволоділи 32 земельними ділянками на території Чуднівської міської та Вільшанської сільської ОТГ Житомирського району. Загалом з володіння громад вибуло майже 94 га землі вартістю понад 2 млн грн.

Керував організованою злочинною групою прикордонник, який для незаконних оборудок із землею використовував родинні зв’язки та кумівство.

Вони діяли за розробленою шахрайською схемою. Дізнавалися про наявні невитребувані земельні ділянки у громадах. Надалі від свого імені, родичів чи знайомих безпідставно зверталися до суду з позовами про визнання права власності на землю. За рішенням суду реєстрували право власності.

Протиправно набуті ділянки перереєстровувалися на директора агропідприємства та його близьких родичів. У деяких випадках передавалися йому у довгострокову оренду.

З червня 2022 року по січень 2023 року учасники організованої злочинної групи отримали 27 рішень суду на свою користь.

Під час низки обшуків в офісі агропідприємства, декількох державних установах, за місцем проживання та в робочих кабінетах підозрюваних вилучено реєстраційні і судові справи, технічну документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування триває. Перевіряються на причетність до шахрайської схеми інші особи.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури

Источник