На Хмельниччині 20-річного молодика підозрюють у підготовці диверсій на території України. ФОТО | Кримінальні новини

15.07.2022 17:30

Працівники кіберполіції Хмельницької та Київської областей спільно зі слідчими УСБУ в Хмельницькій області та прикордонниками викрили 20 річного молодика, який готувався до вчинення диверсійних дій, спрямованих на ослаблення держави з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

Після початку повномаштабного військового вторгнення рф на територію держави чоловік переїхав із м. Харків до м. Хмельницького, де у квітні 2022 року створив сторінку в соціальній мережі «Instagram», за допомогою якої пропонував громадянам держави малювати так звані «мітки» на території м. Харків та Хмельницької області. За виконану роботу останній пропонував виконавцям грошову винагороду в сумі 30 доларів США за одну «мітку».

Правоохоронцями встановлено, що молодик розвідував інформацію щодо розташування об‘єктів критичної інфраструктури та військових формувань на території Хмельницької області та м. Харків. Вказану інформацію останній планував передавати спецслужбам держави агресора з метою коригування ними ракетних ударів по таким об’єктам.

За допомогою популярних соціальних мереж молодик закликав до створення диверсійних груп з метою повалення конституційного ладу та збройного захоплення державної влади, вбивств цивільних громадян, знищення об’єктів критичної інфраструктури та пропагував так званий «руський мір».

Правоохоронці провели санкціонований обшук за адресою проживання фігуранта, де вилучили комп’ютерну техніку, мобільний телефон, травматичну та холодну зброю.

За вказаними фактами відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 15 років до довічного позбавлення волі. Триває досудове розслідування.

За матеріалами поліції Хмельницької області

Источник