На Харківщині учасників банди судитимуть за вибивання боргів в іноземців. ФОТО | Криминал

06.02.2022 12:00

Всього детективами зібрано докази вчинення організованою групою  чотирьох епізодів тяжких та особливо тяжких злочинів.

Як було встановлено слідчими та оперативниками, на початку 2021 року 53-річний виходець однієї з країни Центральної Азії створив та очолив організовану злочинну групу, до якої залучив чотирьох представників своєї етнічної діаспори.

Організатор групи, позиціонуючи себе так званим «старшим» по діаспорі в  Харкові, пропонував громадянам, які проживають на території міста, допомогу у вирішенні питань, пов’язаних з поверненням боргів. У подальшому члени групи підшукували замовників їхніх «послуг» та за долю від суми реального або удаваного боргу розшукували боржників, залякували їх фізичною розправою, а якщо у потерпілих не було достатніх коштів – утримували їх проти волі до моменту, поки їх родичі або знайомі не передавали необхідну суму зловмисникам.

04 липня 2021 року, після передачі одним із потерпілих чергового «траншу», учасники угруповання були затримані бійцями спецпідрозділу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та полку поліції особливого призначення. У зловмисників вилучили здобуті незаконним шляхом кошти, відеозаписи знущань над потерпілими, а також інші докази вчинених кримінальних правопорушень. В ході обшуку за місцем мешкання одного із затриманих виявлено та звільнено незаконно утримувану особу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.

Харківською обласною прокуратурою у кримінальному провадженні затверджено обвинувальний акт, який надіслано до суду для розгляду по суті.

За вчинені правопорушення зловмисникам загрожує кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти 12 років.

За матеріалами ВК ГУНП у Харківській області

Источник