Міноборони не купує яйця по 17 грн за штуку – Рєзніков відреагував на скандал навколо закупівель

Міністр оборони Олексій Рєзніков відреагував на поширену у ЗМІ інформацію про закупівлі харчів для військових за завищеними удвічі-утричі цінами. Саму публікацію він назвав штучною інформаційною атакою під вигаданим приводом.

Розлогий пост очільник Міноборони оприлюднив на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, Міністерство оборони України не закуповувало продукти для військовослужбовців за завищеними цінами, адже купує не окремі продукти, а комплексну послугу із забезпечення харчування.

Тобто доставку певного комплекту продуктів до військових частин, а в окремих випадках – і приготування їжі. Предметом закупівлі є вартість добового раціону для військовослужбовця. Цей раціон має чіткі критерії щодо калорійності та інших параметрів. Постачальники гарантують забезпечення добового раціону за певну суму“, – пояснює міністр оборони.

Він підкреслив, що минулого року ця сума становила 120 грн на військовослужбовця за добу, цього року – 145,8 грн, тобто номінально вартiсть послуги зросла на 21,5%, тобто менше річної інфляції у 26,6%.

Олексій Рєзніков каже, що контракти Міноборони укладаються з постачальниками на рік вперед за фіксованою ціною. Зараз у його відомства є контракти з 8 постачальниками і ціни на продукти в них різні, так само як у торговельних мережах.

За кожним з постачальників згідно з договором закріплено певну кількість військових частин.

Також Резніков запевняє, “яйця по 17 за штуку” Міноборони не закуповувало і не планує. Мовляв, вказану в оприлюдненому у ЗМІ документі ціну сприйняли як 17 грн за штуку, а “насправді це – звичайна технічна помилка, яку зробив постачальник”.

Яйця – єдина категорія з каталогу, яка у додатку до угоди обраховується в штуках. Постачальник вказав ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці, де все було приведено до одиниці виміру на вагу, в іншу таблицю. Відповідно до нормативів кілограм яєць – це близько двох десятків штук в залежності від гатунку (вага яйця за стандартом повинна складати від 42 г до 60 г). Ціна 170 грн за кілограм яєць – це 85 грн за десяток. Що в межах показників інших постачальників та повністю відповідає ринковій ціні“, – пояснює міністр.

Він висловив готовність особисто надати вичерпну інформацію з документами  народним депутатам на засіданні профільного комітету за участі представників НАБУ, ДБР та СБУ.

Насамкінець Рєзніков заявив, що той, хто передав один з контрактів ЗМІ, “як мінімум вчинив службовий злочин”, та пообіцяв встановити і притягнути до відповідальності цю особу.

Для цього підготовлено відповідні матеріали в СБУ. Зокрема, буде з’ясовано мотиви”, – заявив Резніков.

Водночас час НАБУ​​ заявило, що досліджує інформацію ЗМІ про можливі зловживання Міноборони в межах кримінального провадження, що було розпочато за власними напрацюваннями ще до оприлюднення в медіа.

З-поміж іншого, слідство перевіряє закупівлі на понад 13 млрд грн. Попередня правова кваліфікація – ч. 5 ст. 191 КК України. Розслідування триває. Інші деталі становлять таємницю слідства”, – розповіли в антикорупційному відомстві.

Джерело