Міністр оборони Олексій Резніков: в ЗСУ служать майже 60 тисяч жінок (відео)

Міністр оборони Олексій Резніков: в ЗСУ служать майже 60 тисяч жінок (відео)

З кінця липня кількість жінок, які несуть службу в Збройних Силах України (ЗСУ), зросла майже на 20 тисяч і сягнула 60 тисяч. Зараз близько 5 тисяч приймають участь у бойових діях проти окупаційно-терористичних військ російської федерації. У війні вже загинула 101 жінка-військовослужбовиця ЗСУ, понад 350 жінок-військовослужбовиць отримали державні нагороди, з яких – дві Героїні України, посмертно. Очікується, що скоро жінки будуть вдягнуті саме в жіночу військову форму та отримають жіночі бронежилети та каски.

Про це стало відомо з промови Міністра оборони України Олексія Резнікова на VI Українському жіночому конгресі “Цінності під час війни”, який відбувся сьогодні в Києві.

 

За словами Міністра оборони, зараз тільки в ЗСУ, не враховуючи Національної гвардії, Нацполіції, ДСНС, Державної прикордонної служби, ГУР МО тощо, служать майже 60 тисяч жінок. Це майже на 20 тисяч більше, ніж було станом на 20 липня, коли в ЗСУ служили 38629 жінок.

“59876 жінок в ЗСУ, 41 тисяча з яких – військовослужбовиці, і майже 19 тисяч – різні цивільні професії, які задіяні у війні. В бойових діях приймають близько 5 тисяч жінок, з них близько 10 – в Територіальній обороні (ТрО), яке входить до складу ЗСУ

41 – військовослужбовці і майже 19 тис – на цивільних службах, які працюють в складі ЗСУ… 1000 жінок добровільно стали на військовий облік”, – повідомив Олексій Резніков.

Він сказав, що сьогодні у війні з окупантами загинула 101 жінка-військовослужбовиця, поранені понад 100, а також обліковуються 50 безвісти зниклих.

Понад 350 жінок-військовослужбовиць отримали понад 350 державних нагород. Дві з них – посмертно Героїні України:

Міністр оборони Олексій Резніков: в ЗСУ служать майже 60 тисяч жінок (відео)

Інна Дерусова, сержант, старший бойовий медик 15-го окремого мотопіхотного батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. Загинула 26 лютого в боях за Охтирку, Сумщина). Похована на батьківщині – на Алеї Слави на Центральному кладовищі в Кривому Розі.

Міністр оборони Олексій Резніков: в ЗСУ служать майже 60 тисяч жінок (відео)

Катерина Ступницька, сержант, інструктор медичного пункту 3-го механізованого батальйону 14-ї окремої механізованої бригади. Загинула 10 березня в боях за Макарів, Київщина. Похована на батьківщині – в селі Залізниця Корецького району на Рівненщині.

Олексій Резніков запевнив, що зараз добігає успішного кінця розробка та тестування бронежилетів та касок для жінок. “Завершує роботу робоча група. Є українські виробники, які готові виготовляти жіночі бронежилети та каски, і вже зробили тестові моделі, що проходять тестування в реальних умовах. Коли від жінок, які тестують ці моделі, буде відповідь, що все зручно, затвердимо наказом стандарт і будемо замовляти виробництво. Жінки в цьому питанні – головні експерти”, – сказав Міністр оборони.

Така ж ситуація з жіночою військовою формою, яку, за інформацією , робоча група при Міноборони розробляє понад три місяці. “Тканина та ж сама, відмінність в крої. Коли буде позитивна відповідь від жінок в ЗСУ – будемо запускати у виробництво”, – повідомив Олексій Резніков.

Міністр оборони впевнений, що жінки в сучасній війні мають певні переваги над чоловіками, в першу чергу, через більш швидкі реакції. Ще до початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну під час робочих візитів в центри навчання ЗСУ Олексій Резніков, за його словами, бачив там переважно військових інструкторів-жінок.

“На відміну від старих конвенційних війн, це війна технологій, де фізичні відмінності нівелюються технічними рішеннями. Можна з Києва керувати БПЛА в Бахмуті. Потрібні зв’язківці і айтішниці – сам тут потрібне посилення жіночого впливу, жіночої присутності в сфері безпеки та оборони України, бо нам і далі жити з таким сусідом (росією, – ), який нікуди не дінеться після нашої перемоги”, – сказав Олексій Резніков, окремо наголосивши на необхідності розвитку власних систем зв’язку та інших високих технологій, задіяних у війні.

Источник