Мінфін підтвердив отримання траншу від ЄС

Фото: Getty Images Європа надає величезну фінансову підтримку Україні

Кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України та будуть спрямовані на фінансування найбільш невідкладних видатків держбюджету.

Україна отримала третій транш у розмірі 1,5 млрд євро у рамках масштабної макрофінансової допомоги Євросоюзу на 2023 рік, загальний розмір якої становить 18 млрд євро. Про це повідомив Мінфін у вівторок, 25 квітня.

«У перші чотири місяці 2023 року найбільший обсяг фінансової допомоги Україна отримала від ЄС. Вдячний колегам з ЄС за лідерство у підтримці України, послідовність та ритмічність у наданні коштів, що допомагає своєчасно та в повному обсязі виконувати держбюджет у поточному році», – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Відомство нагадало, що перший транш у розмірі 3 млрд євро Україна отримала у січні, другий у розмірі 1,5 млрд євро надійшов до держбюджету у березні цього року. Таким чином, загальний обсяг прямої бюджетної підтримки від ЄС у 2023 році сягнув 6 млрд євро.

Кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України та будуть спрямовані на фінансування найбільш невідкладних видатків держбюджету, зазначило у міністерстві.

Наступні транші макрофіндопомоги надходитимуть до держбюджету протягом 2023 року із урахуванням виконання Україною погоджених сторонами умов.

Ранеіше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна отримає понад 5 млрд доларів додаткової фінансової допомоги.

Источник