Мінфін чекає від військових запиту на гроші для дофінансування мобілізації з II кварталу 2024 року

Мінфін чекає від військових запиту на гроші для дофінансування мобілізації з II кварталу 2024 року

Міністерство фінансів очікує від Міністерства оборони та Генерального штабу інформації та рішень щодо мобілізації, зокрема, її масштабів і термінів, необхідних витрат, а також допускає необхідність пошуку нових внутрішніх джерел фінансування.

Про це  дізналася зі слів міністра фінансів України Сергія Марченка в етері «Business Breakfast” (Марченка цитує “Інтерфакс-Україна”.

 

«Я б дав можливість Генеральному штабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні та запропонувати рішення, як вони це бачать, як вони бачать оптимізацію видатків…Тому що я вже кілька разів вказував, що ми виснажили наш внутрішній потенціал для фінансування військових потреб, і просто штучно, умовно кажучи, збільшити на N-ту суму мільярдів гривень – не вийде так», – сказав Марченко.

«Ми не виключаємо, що нам доведеться шукати додаткових внутрішніх джерел фінансування… Точно можу сказати, з огляду на те, як зараз складається ситуація, на перший квартал додаткової потреби не буде…», – додав міністр.

Марченко вказав, збільшення фінансування на 500 млрд гривень на мобілізацію додатково 500 тис. людей є доволі коректними розрахунками, але наголосив, що є багато чинників, які впливають на ці розрахунки, зокрема, строки мобілізації та демобілізації, забезпечення підрозділів.

Як інформувала , зі слів Президента України Володимира Зеленського стало відомо, що військові запропонували мобілізувати додатково 450-500 тис. людей. За словами Зеленського, сказаними на підсумковій пресконференції 2023 року, це посилення мобілізаційного плану коштуватиме 500 державному бюджету мільярдів гривень.

У свою чергу, Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує знизити мобілізаційний вік з 27 до 25 років, а також суттєво обмежити права на відстрочку й запровадити різні санкції за ухилення військовозобов’язаних від мобілізації.

Источник