Міжнародні резерви України продовжують збільшуватись » — новости экономики Украины | Экономика

Міжнародні резерви України станом на 1 грудня 2021 року зросли на 3% — до $30,55 млрд проти $29,65 млрд на 1 листопада. Про це повідомляється на сайті Національного банку.

Головна причина збільшення резервів — надходження другого траншу від Міжнародного валютного фонду. За програмою stand-by Україна отримала 500 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ).

Валютні надходження на користь уряду становили $493,1 млн. Зокрема, 250 млн євро було отримано від Cargill Financial Services International, Inc. та 167,4 млн євро — від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $481,7 млн.

З цієї суми:

$251,3 млн були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП,
$145,2 млн — на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП),
решта — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Крім того, в листопаді уряд та Національний банк сплатили $64,4 млн на користь МВФ.

Перші тижні листопада пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку переважала попит.

У другій половині місяця ситуація змінилася в зворотному напрямі. Для згладжування надмірних коливань НБУ викупив на валютному ринку $1177,8 млн та продав $792,6 млн.

Загалом, за підсумками листопада 2021 року, обсяги чистої купівлі валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку становили $385,2 млн.

Як зазначили в Національному банку, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Источник