Мав зустрітися з Орбаном: в СБУ пояснили, чому Порошенка не випустили з України

Мав зустрітися з Орбаном: в СБУ пояснили, чому Порошенка не випустили з України

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) та розвідувальні органи України отримали інформацію про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку російських спецслужб, спрямованих проти нашої країни. Зокрема серед планів ворога – залучення до ІПСО окремих українських політиків під час їх відвідин третіх країн. 

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Служби безпеки України (СБУ).

 

“За задумом спецслужб рф, проведення широкомасштабної ІПСО має призвести до зміни настроїв в країнах-партнерах антиросійської коаліції та спонукатиме представників українського політикуму до проголошення наративів щодо необхідності переговорного процесу з рф на умовах заморожування війни”, – йдеться в повідомленні.

У спецслужбі зазначили, що головна мета ворга під час цих провокацій — знизити підтримку іноземних партнерів і спробувати розколоти українське суспільство зсередини.

“…саме в цьому контексті можна розглядати інформацію щодо запланованої зустрічі голови партії “Європейська солідарність” П. Порошенка з прем’єр-міністром Віктором Орбаном, який системно висловлює антиукраїнську позицію, є “другом путіна” і закликає зняти санкції з рф”, – стверджують в СБУ.

За даними Служби, цю зустріч рф планувала використати в своїх ІПСО проти України.

“СБУ звернулася до Офісу Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України із пропозицією врахувати інформацію про плани ворога під час організації та погодження закордонних відряджень українських делегацій. Тож керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження українському депутату, який мав стати інструментом в руках російських спецслужб”, – резюмували в повідомленні.

Нагадаємо, Петро Порошенко 1 грудня повідомив, що не зміг перетнути державний кордон, виїжджаючи у Польщу для зазделегідь запланованих і погоджених з керівництвом парламенту зустрічей. На кордоні його не пропустили, посилаючись на скасування відрядження нардепа. В президії ВР прокоментували, що на те є серйозні причини, але які саме – відмовились повідомити.

Источник