Лікарі розповіли, як захиститися від сальмонели в курячих яйцях

Як правильно обробляти курячі яйця.

Заразитися сальмонельозом можна не тільки від яєчної шкаралупи, а й від сирого яйця. Щоб цього уникнути — не купуйте продукт на ринку, а вдома все ретельно обробляйте та промивайте, розповіли дієтологи, інформує Ukr.Media.

Сальмонела може перебувати як на шкаралупі, так і всередині яйця, тому коли жовток сирий — теж можна захворіти. Рекомендується перед вживанням цього продукту обов'язково його термічно обробити, краще це будуть, наприклад, варені яйця круто, застерігають лікарі.

Якщо ви все ж таки хочете яєчню з рідким жовтком або яйце-пашот, то фахівці рекомендують брати продукт у виробничій упаковці та в магазинах, оскільки курки і яйця на виробництві в обов'язковому порядку перевіряються на сальмонелу.

Яйця ці безпечніші, але їх все одно потрібно продезінфікувати. Це можна зробити за допомогою соди, оцту або перекису 6%, пояснили експерти.

Перед готуванням замочіть яйце зі шкаралупою в розчині з 1 літра води й 20 грамів соди. Дайте продукту полежати близько 20 хвилин, потім промийте його чистою водою. Або ви можете протерти яйце 1 чайною ложкою оцту, змішаною з 1 чайною ложкою води.

Краще не купувати яйця з рук, на ринку. Тут імовірність захворіти на сальмонельоз набагато більша. А ось ресторани повинні купувати всі перевірені продукти, на все мають бути сертифікати, що підтверджують якість: і на яйця, і на м'ясо будь-яких тварин, тож замовити там, наприклад, тартар із яловичини із сирим яйцем — безпечніше, додали дієтологи.

Источник