Курс євро впав до мінімуму за 20 років

Експерти прогнозують подальше падіння євро

Європейська валюта рекордно впала на тлі енергетичної кризи, що посилюється після зупинки Північного потоку-1.

Курс євро до долара впав до мінімуму за 20 років і склав 0,99 долара (-0,5%) на тлі зупинки Північного потоку-1, пише Reuters у понеділок, 5 вересня.

Європейська валюта падає через енергетичну кризу.

Цього тижня Європейський центральний банк (ЄЦБ) розгляне питання, наскільки підвищити відсоткові ставки. «Ринки близькі до повної оцінки підвищення на 75 б. п.», — вважають експерти.

Також очікується, що підвищать процентні ставки центральні банки Канади та Австралії, тоді як голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявить про подальші кроки щодо боротьби з інфляцією.

Долар тримався на рівні 140,33 ієни, трохи не дотягнувши до 24-річного максимуму 140,80. Фунт стерлінгів торгувався на рівні 1,1468 долара — на рівні, який востаннє спостерігався у березні 2020 року на початку пандемії. Падіння до 1,1412/13 долара призведе до значень 1985 року.

«Тепер ми очікуємо, що курси євро/долар і фунт/долар досягнуть 0,90 і 1,05 відповідно наступного року, оскільки позначаються економічний спад і потрясіння в умовах торгівлі, що вразили регіон», — сказав Йонас Гольтерманн, старший економіст Capital Economics.

Нагадаємо, після триденної перерви на техобслуговування прокачування газу Північним потоком так і не відновилося 3 вересня, як планувалося спочатку. Газпром назвав причиною цього витік мастила на компресорній станції Портова.

У компанії Siemens Energy заявили, що витік мастила не може бути технічною причиною для припинення експлуатації газопроводу Північний потік-1.

Зазначимо, що 2 вересня ціна на газ у Європі впала нижче за 1900 доларів. А сьогодні ціна підскочила одразу на 30%, перевищивши 2800 доларів.

Источник