Курс долара на міжбанку розпочав різко змінюватися » | Экономика

17 лютого, гривня на міжбанку розпочала різке падіння. Самі торги стартували на позначці 28,19-28,21 грн/$. Втім, вже до 11:00 національна валюта знецінилася до 28,33-28,35 грн/$. Учасників ринку налякав обстріл бойовиками Станиці Луганської.

Як повідомляється, сам обстріл стався між 9-10 годинами. Снаряд потрапив до будівлі, де були діти.

Щоб згладити курс на торги вийшов з інтервенціями Національний банк. На готівковому ринку ситуація тотожна. Якщо о 8:30 ранку курс становив 28,10–28,19 грн/$, то вже опівдні долар відкотився до 28,25–28,39 грн/$.

Примітно, що разом із гривнею стрімко подешевшав і російський рубль, який почав поступово відновлювати позиції. Пікова девальвація російської валюти припала на 11:46, коли курс затримався на позначці 76,64 руб.

Нагадаємо, схожа ситуація сталася у понеділок, коли гривня відкрила торги стрімким падінням на тлі зростання геополітичної напруги навколо України. Курс на міжбанку злетів до 28,72 грн/$. Активні торги розпочалися ще з 9:00, що буває вкрай рідко.

Для порівняння, у попередній торговий день торги закрилися за курсу 28,05 грн/$.

Під тиском інформаційних загроз інвестори намагаються вивести свій капітал з України і це, зі свого боку, призводить до тиску на курс долара, а також на значні витрати Національного банку на підтримку стабільності.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що для нашої економіки на сьогодні немає реальних макрозагроз щодо коливань курсу, щодо розкручування подальшої інфляції.

Шмигаль зазначив, що газовий шантаж, від якого страждає уся Європа, та кібератаки, які стали все частішими, несуть усе більше загроз.

«Це часткова залежність української енергосистеми, яку ми також долаємо, це тиск на гривню через створену інформаційну атаку. Це додаткові ризики для інвестицій, це панічні настрої, загрози й іншого характеру, з якими ми дійсно стикаємося, із якими кожного дня живемо», – сказав він.

Источник