Країни ЄС ухвалили рішення про 18-мільярдний пакет для України попри вето Угорщини

Країни ЄС ухвалили рішення про 18-мільярдний пакет  для України попри вето Угорщини

Рада Європейського Союзу (ЄС) попри вето Угорщини ухвалила рішення про пакет допомоги для України. Він дозволить Євросоюзу надати фінансову допомогу нашій країні у розмірі 18 мільярдів євро протягом 2023 року.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби Ради ЄС та інформації агентства DPA.

 

“Рада досягла згоди щодо законодавчого пакету, який дозволить ЄС фінансово допомагати Україні протягом 2023 року 18 мільярдами євро. Пропозиція була ухвалена Радою сьогодні за допомогою письмової процедури, і вона буде подана до Європейського парламенту для можливого прийняття наступного тижня”, – йдеться в повідомленні пресслужби Ради ЄС.

Зазначається, що пакет передбачає структурне рішення для фінансової підтримки України в 2023 році. Сума позики становитиме 18 мільярдів євро з пільговим періодом на 10 років. 

“Держави-члени покриватимуть основну частину процентних витрат за рахунок зовнішніх цільових доходів. Гарантії для цих запозичень нададуть або бюджет ЄС, або країни-члени”, – йдеться в повідомленні.

Як пояснює німецьке агентство DPA, незважаючи на те, що Угорщина проголосувала проти, країни ЄС схвалили надання Україні пакету допомоги. Через вето гроші не покриватимуться з бюджету ЄС, а надаватимуться окремими країнами-членами ЄС. В Угорщини все ще є можливість переглянути це рішення.

Нагадаємо, на початку листопада ц.р. Європейська Комісія офіційно оприлюднила пропозицію надати Україні у 2023 році до 18 млрд євро у новому форматі макрофінансової підтримки.

Источник