Конгрес США вирішив продовжувати знецінювати долар » — новости экономики Украины | Экономика

Палата Представників погодила підвищення на $2,5 трильйона боргової стелі, аби уникнути невиплат за запозиченнями. Про це повідомляє ЕП з посиланням на Bloomberg.

Раніше 14 грудня білль підтримали у Сенаті виключно голосами Демократів. Після голосування у Палаті Представників у 221 проти 209, документ повинен підписати президент США Джо Байден.

Сума у додаткові $2,5 трлн дозволить країні відтермінувати ризики несплати за своїми зобов’язаннями на весь 2022 рік, коли в країні відбудуться вибори до Палати Представників.

Республіканці виступають проти підвищення верхньої межі боргу. Вони вважають, що підвищення стелі має відбуватися разом із скороченням витрат, спрямованих на зменшення дефіциту бюджету та погашення боргу.

Наразі борг США сягає $28,9 трлн. Раніше міністерка фінансів Джанет Йеллен попереджала, що уряд може мати труднощі з виконанням своїх зобов’язань після 15 грудня.
Боргова стеля

Боргова стеля — загальна сума коштів, яку США може «позичити» на виконання чинних державних зобов’язань, наприклад соціальних виплат, зарплат військовим, обслуговування держборгу тощо.

Такі кошти не передбачають нових статей витрат. Вони лише дозволяють урядові виконати зобов’язання, що вже існують.

Хоча нової стелі має вистачити до початку 2023 року, у листопаді 2022 року відбудуться вибори до Палати Представників. Якщо на цих виборах Демократи втратять свою більшість, вони можуть спробувати знову підвищити стелю самотужки до того, як більшість отримають Республіканці.

Источник