Командував спробою захоплення трьох областей України – судитимуть рашистського генерала | Кримінальні новини

18.03.2023 18:30

Офісом Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно командувача центрального військового округу країни-агресора за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни.

Розслідуванням встановлено, що генерал-полковник збройних сил РФ, очолюючи російське угруповання «центр», безпосередньо брав участь у підготовці, плануванні та організації вторгнення підпорядкованих підрозділів на територію України.

Він керував військовою операцією зі спроби захоплення територій Чернігівської, Сумської та Київської областей.

З 24 лютого по 31 березня 2022 року, перебуваючи в населених пунктах Чернігівщини, офіцер РФ вирішував питання воєнного планування і управління щодо бойового застосування підпорядкованих йому підрозділів російського угрупування «центр». Він віддавав їм накази, координував і контролював їх дії, забезпечував продовження ведення бойових дій, направлених на захоплення територій трьох областей.

Крім того, наприкінці березня 2022 року, перебуваючи в одному з населених пунктів Чернігівського району, він вручав державні нагороди підлеглим військовослужбовцям РФ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось Головним слідчим управлінням СБУ за оперативного супроводу Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції України.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник