Колишньому голові АРМА Янчуку та ще 4 особам повідомлено про підозру у зловживанні та розтраті на 426 млн гривень

Колишньому голові АРМА Янчуку та ще 4 особам повідомлено про підозру у зловживанні та розтраті на 426 млн гривень

За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн гривень колишньому голові Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 

Про це, як передає , йдеться повідомленні пресслужби САП.

 

Згідно повідомлення, слідство встановило, що голова АРМА діючи спільно з посадовцями агентства у змові з представниками ДП «СЕТАМ», приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельну площадку вищевказаного державного підприємства майна, що було заарештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА. 

Було встановлено, що посадовці АРМА, готували обгрунтування, що арештованими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані “СЕТАМ”. Торги організовували у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії. 

В ході досудового слідства встановлено 4 епізоди злочинної діяльності, а саме:

 • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торгівельної мережі «Ашан» (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз); 

 • продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою); 

 • продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);

 • продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази). 

 • Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 426 млн гривень.

  За даними видання «Наші гроші», НАБУ повідомило про підозру у зловживанні владою та розтраті колишньому голові Нацагентства з управління арештованим майном (АРМА) Антону Янчуку. 

  Видання зауважує, що Янчук після Майдану у 2014 році став заступником міністра юстиції Павла Петренка, а у 2016 році очолив “СЕТАМ” у структурі Мін’юсту. До Майдану Янчук працював юристом у компанії, власником якої був сам Петренко. Тоді у цій же фірмі працював Ігор Алексєєв. Після Майдану він очолив Державну реєстраційну службу та став керівником апарату міністра юстиції Петренка.

  Нагадаємо, у Києві правоохоронці викрили колишнього народного депутата Валерія Горбатова на фінансуванні терористичних організацій та крадіжці понад 6 тисяч унікальних артефактів з АР Крим.

  Источник