Колишнього міліціонера з Криму судитимуть за державну зраду та організацію шпигунської мережі | Кримінальні новини

02.07.2023 07:30

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури за фактом державної зради до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього правоохоронця з Криму, громадянина України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений до 2014 року був співробітником МВС України в АР Крим та після окупації російською федерацією автономної республіки зрадив присязі, перейшовши на бік ворога і ставши членом одного з незаконних збройних формувань рф.

Після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України у 2022 році, ексміліціонер організував в Донецькій, Луганській, Миколаївській, Запорізькій та Одеській областях агентурну мережу, яку використовував для збору інформації розвідувального характеру з метою антиукраїнської підривної діяльності. 

До цієї мережі він залучив низку місцевих жителів, у тому числі окупованих територій та з активними бойовими діями, які надавали йому відомості про місця зосередження військової техніки та особового складу ЗСУ. Ця інформація надалі обвинуваченим передавалася представникам спецслужб та збройних сил російської федерації для наведення артилерійських, ракетних ударів та іншого вогневого ураження українських позицій. 

Органами безпеки та прокуратури встановлено 8-х учасників мережі, яким наразі повідомлено про підозру у державній зраді та стосовно одного інформатора обвинувальний акт скеровано до суду.

Протиправна діяльність громадянина стороною обвинувачення документувалася за процедурою in absentia. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Санкція ч. 2 ст. 111 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна. 

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Источник