Кличко пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу

Кличко пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу

Мер столиці Віталій Кличко (на фото) зареєстрував у Київській міській раді проект рішення, яким пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу. В червні Київська міська рада провалила голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський, за що перед цим проголосували кияни в додатку “Київ Цифровий”. Крім варіантів перейменування на Повітрянофлотський, одним із варіантів було перейменування проспекту на проспект Європейського Союзу. Тоді за таке перейменування виступала партія Петра Порошенка “Європейська Солідарність”. Саме фракцію “ЄС” звинувачували у зриві голосування. 

Про це  стало відомо з допису на сторінці в Facebook депутата Київської міської ради Ксенії Семенової. 

 

Як написала Семенова, мер Києва Віталій Кличко вирішив зневажати думкою киян та зареєстрував проект рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Європейського Союзу. 

“Вирішив привітати Порошенка з Днем народження. І все одно, що ви там наголосували. Партія сказала – надо! Якщо треба мати вулицю на честь своєї партії, то можна забити на авіаційну історію міста і думку киян. ЄС же мобілізувала всю країну за це голосувати. Але в голосуванні програла. Нічого. В голосуванні програла, але якщо поміняти на голоси за земельку, то можна й перейменувати. Віталій Володимирович, ви оце з такими підходами на президента хотіли йти?”, – написала Семенова. 

Проект рішення №1160 “Про перейменування проспекту Повітрофлотського у Солом’янському та Шевченківському районах міста Києва”, внесеного Віталієм Кличко, пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу. 

В проекті рішення, Кличко вказує, що його метою є “деколонізація топоніміки в місті Києві шляхом перейменування приведення назви проспекту Повітрофлотського у Солом’янському та Шевченківському районах міста Києва до норм українського правопису”. 

Нагадаємо, в червні Київська міська рада провалила голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський. За таке перейменування проголосували кияни в додатку “Київ Цифровий”. Натомість в КМР “За” проголосували лише 23 депутати, чого недостатньо для прийняття рішення за основу. 

Раніше в додатку “Київ Цифровий” пройшло голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту. Крім варіантів перейменування на Повітрянофлотський, одним із варіантів було перейменування проспекту на проспект Європейського Союзу. 

Кличко пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу

Зазначимо, у той час фракція “Європейська солідарність” агітувала за назву Європейський Союз. Депутат від ЄС Вадим Сторожук на засіданні заявив, що “не киянам вирішували як називати проспект”, а назва Повітрянофлотський потрібна для російського ІПСО. Андрій Порайко, також депутат від ЄС, вважає, що не можна стверджувати, що у “Київ Цифровому” голосували кияни.

Кличко пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу

Крім того, раніше Семенова повідомляла, що “Європейська солідарність” почала шантажувати та обмінювати свої голоси на рішення щодо перейменування на ЄС. За її словами, голова партії Петро Порошенко взяв під свій контроль це питання та дзвонить людям щодо його вирішення.

Источник