Київська область повністю проінспектована на предмет спалаху інфекційних хвороб – головний санітарний лікар

Київська область повністю проінспектована на предмет спалаху інфекційних хвороб – головний санітарний лікар

В Україні на деокупованих територіях існує ризик спалаху інфекційних хвороб через бойові дії та обстріли. Фахівці епідемічних служб вже повністю дослідили Київську та Житомирську області. На Київщині після звільнення від окупантів 11 зразків питної води за хімічними показниками не відповідали показникам якості.

Про це, як передає , на брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

 

“Відразу після деокупації на цих територіях починають працювати спеціалісти обласних або міських центрів контролю та профілактики хвороб. Команда з фахівців заходить у свій сектор, який попередньо розділяють, і перевіряють зразки питної води, ґрунту, повітря”, – повідомив Кузін.

Він додав, що у Київській області, до прикладу, така робота відбувалася з 12 по 21 квітня. Було відвідано 159 населених пунктів в 14 територіальних громадах.

“За результатами роботи… через руйнування інфраструктури ми можемо спостерігати відхилення від показників питної води. До прикладу по Київській області з 21 зразка 2 не відповідало нормам, це по мікробіологічним показникам. Це означає, що ця вода не є безпечною в епідемічному відношенні. І стосовно хімічних показників – 11 зразків питної води не відповідали показникам. Це означає, що у випадку тривалого застосування такої питної води можуть виникати стійкі розлади саме стану здоров‘я людини”, – зауважив головний санлікар.

Також Кузін вважає, що звільненим від окупантів територіям серйозно загрожує ризик поширення таких інфекційних хвороб, як педикульоз, висипний тиф, короста. Це може бути зумовлено майже повною зупинкою вакцинації на окремих територіях через брак необхідних препаратів для щеплень.

«У Київській області 56 пунктів вакцинації повністю втратили запас імунобіологічних препаратів і потребували його поповнення з національного рівня», – наголосив Кузін.

Він також зазначив, що ризики епідемії збільшуються через масові поховання та російські удари по критичній інфраструктурі, лікарнях та хімічних об’єктах.

Нагадаємо, у Київській області станом на 3 червня правоохоронці вже знайшли, оглянули та передали до судово-медичних установ 1 314 тіл українських громадян. Більшість із них, згідно з висновками експертів, були вбиті саме зі стрілецької зброї. Також правоохоронці виявили понад 10 масових поховань мирних жителів, вбитих окупантами.

Источник