Київ отримав ще 10 міських автобусів від латвійської Риги в якості допомоги

Київ отримав ще 10 міських автобусів від латвійської Риги в якості допомоги

Загалом Рига від початку широкомасштабної агресії росії передала українській столиці вже 21 сучасний міський автобус. 

Про це  стало відомо з повідомлення Офіційного порталу Києва 13 січня 2023 року.

 

“Міжнародні партнери продовжують підтримувати українську столицю. На початку січня цього року ми отримали від фінського міста Тампере три пасажирських автобуси. А сьогодні – ще 10 сучасних міських автобусів від наших латвійських партнерів. Кілька днів тому, 10 січня, вони  виїхали із Риги та сьогодні вранці прибули до Києва. Також в автобусах – гуманітарна допомога, яку зібрали громадяни Латвії для українців, – генератори, ковдри, продукти харчування”, – цитує портал Віталія Кличка.

“Це – не тільки ваша війна. Ви боретеся сьогодні проти російського агресора за всю Європу. І ми сподіваємося, що ці автобуси також допоможуть вам вистояти, допоможуть забезпечити життєдіяльність міста. Ви, українці, – смілива та унікальна нація. Ви зворушили наші серця. І ми впевнені, що Україна переможе. Перемога – за вами, і перемога – за нами. Рига була і буде з вами поруч”, – сказав, у свою чергу, віце-мер Риги Едвардс Ратнiкс.

За офіційними даними, від березня 2022 року Київ отримав понад 40 сучасних карет швидкої допомоги, 36 пожежних автомобілів (два із них у грудні відправили в Харків, який зазнає постійних обстрілів), 72 автобуси (зокрема, від Риги загалом – 21 автобус), від фінського Тампере – 3 автобуси, від кількох німецьких міст –  48 автобусів. 

Усі автобуси, які отримали раніше, твердить Офіційний портал Києва, працюють на маршрутах столиці (зокрема, – на 11 автобусних маршрутах, а також вийшли на заміну на 3 трамвайних та 5 тролейбусних маршрутах Києва).

Як інформувала , днями мери Києва Віталій Кличко та Варшави Рафал Тшасковський підписали листа про наміри щодо співробітництва між Київським та Варшавським метрополітенами та про передачу польською столицею Києву 60 вагонів метро. А Братислава планує передати Києву 25 міських автобусів.

Источник