Киянина викрили на шпигунстві – здавав ворогу інформацію про західне озброєння. ВІДЕО

Правоохоронці затримали киянина, якого завербували російські спецслужби. Чоловік збирав відомості про імпортовану військову техніку для потреб підрозділів ЗСУ. Про це повідомили в пресслужбі Служби безпеки України.

«У ході слідчо-оперативних дій, затримано глибоко законспірованого російського агента, який збирав розвіддані про закупівлю і постачання іноземної зброї та боєприпасів в Україну. Насамперед зловмисника цікавили таємні відомості щодо імпортованої військової техніки для потреб підрозділів ЗСУ», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що отриману інформацію окупанти планували використати для здійснення ракетних ударів по українських об’єктах критичної інфраструктури, залучених для транспортування зарубіжних озброєнь. Крім того, у разі одержання розвідувальних матеріалів, ворог мав намір використати їх для зриву міжнародних домовленостей нашої держави з країнами-партнерами в галузі оборони.


Киянина викрили на шпигунстві – здавав ворогу інформацію про західне озброєння. ВІДЕО

Ймовірним зрадником є мешканець Києва, який позиціонував себе як військовий експерт.

Встановили, що його завербував кадровий співробітник російських спецслужб для проведення розвідувально-підривної діяльності на території столичного регіону. Для збору закритих відомостей, зловмисник використовував особисті зв’язки, у тому числі серед представників вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Свою «зацікавленість» іноземним озброєнням маскував під виглядом збору аналітичних даних для «експертних» публікацій у соцмережах.

Під час обшуку за місцем проживання затриманого, правоохоронці виявили електронні засоби зв’язку, які він використовував для комунікації з російським «куратором». Наразі зловмиснику повідомлено про підозру в державній зраді та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

ФОТО – СБУ

Джерело