Кияни закликають Кличка віддати кошти, які Київська міськрада виділила на будівництво паркінгу на Прирічній на потреби ЗСУ

Кияни закликають Кличка віддати кошти, які Київська міськрада виділила на будівництво паркінгу на Прирічній на потреби ЗСУ

На сайті електронних петиції Київської міської ради зареєстровано петицію з закликом до Київської міської ради та мера Києва Віталія Кличка скасувати рішення про виділення земельної ділянки для будівництва паркінгу в парку “Прирічна”. Також ініціативна група просить перенаправити виділені 120 мільйонів бюджетних гривень на будівництво паркінгу на міську цільову програму “Захисник Києва” задля посилення оборони та безпеки столиці. 

Про це стало відомо з електронної петиції №12015 “За створення парку “Прирічна” без будівництва аква-паркінгу та інших забудов”, розміщеної на сайті Київської міської ради. 

 

Як зазначається в повідомленні, громада та ініціативна група парку “Прирічна” виступає за створення сучасної та комфортної рекреаційної зони на оболонському півострові – парк “Прирічна” на земельних ділянках з кадастровими номерами 8000000000:78:215:0084 та 8000000000:78:215:0016, розташованими на вулиці Прирічна в Оболонському районі міста Києва. 

В той же час, ініціативна група виступає проти будівництва “аква-паркінгу” чи “надводно-підводного паркінгу” на вулиці Прирічна. 

“Земельна ділянка, яка була передана рішення Київради на пленарному засіданні 20 квітня комунальному підприємству з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд-УКБ”, розташована в зоні регулярного підтоплення. На ній знаходиться понад сотня здорових багаторічних дерев, які будуть знищені під час будівництва. Ділянка під забудову розташована на місці споруди громадського захисту населення – водопідпірної гідротехнічної споруди (дамби), яка захищає житловий масив Оболонь від підтоплень у період весняного водопілля”, – йдеться в петиції. 

У зв’язку з цим, автори петиції закликають мера Києва Віталія Кличка та Київську міську раду розглянути пропозиції: 

 • скасувати рішення Київської міської ради “Про надання комунальному підприємству з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд-УКБ” земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства на вул. Прирічна в Оболонському районі міста Києва”;

 • розглянути альтернативні місця для будівництва паркінгу для відвідувачів парку “Наталка” на наступних земельних ділянках: пр. Володимира Івасюка, 2 (кадастровий номер: 8000000000:78:094:0017); пр. Володимира Івасюка, 8-а (кадастровий номер: 8000000000:78:094:0006); розворотне кільце на перетині вулиць Північна та Прирічна (кадастровий номер: 8000000000:78:132:0016);

 • провести громадські обговорення (інші форми спілкування з територіальною громадою міста Києва) щодо будівництва паркінгу на земельній ділянці переданої “Житлоінвестбуд-УКБ”;

 • перенаправити виділені 120 мільйонів бюджетних гривень на будівництво паркінгу на міську цільову програму “Захисник Києва” задля посилення оборони та безпеки столиці. 

 • “Прошу всіх об’єднатися та швидко зібрати підписи для підтримки цієї петиції, щоб ми разом зберегли рекреаційну зону на оболонському півострові – парк “Прирічна”, – підсумовують автори петиції. 

  Зазначимо, що петиція зібрала більше 4 тис. голосів при необхідних 6 тис. голосві для розгляду петиції. 

  Нагадаємо, Київська міська рада дала дозвіл на розробку проекту землеустрою для облаштування рекреаційної зеленої зони на столичній вулиці Прирічній, а також виділила земельну ділянку для будівництва там паркінгу. Повідомляється, що ділянка площею 16,4406 гектарів стане частиною нової сучасної рекреаційної зони, до якої також входитимуть парк “Наталка”, набережна та острів Оболонський.

  Источник