Кіберспорт: відмінності від реальних видів спорту та ставки

Кіберспорту пророкують швидке включення до програми олімпійських ігор. Цьому є передумови — список найпопулярніших дисциплін уже сформувався, формат заходів відпрацьовано, а правила визначено самою механікою гейм-проектів. А поки МОК роздумує та приймає рішення, БК GGBET пропонує широкий варіант ставок на кіберспорт.

Найбільше шансів потрапити в олімпійську програму у культових CS:GO та Dota 2. Ці ж напрямки є в букмекерських конторах, бо беттерів приваблює зрозумілий командний принцип. Проте експерти попереджають, щоб робити прогнози з великою ймовірністю, в CS:GO, також як і будь-якій іншій дисципліні, треба розбиратися. На щастя, принцип протистояння терористів та захисників зрозумілий, а для повного занурення у питання достатньо подивитися кілька якісних стримів із докладними коментарями.

Базові відмінності ставок на кіберспорт

В оцінці ефективності команд на віртуальному полі виключено людський чинник. Судді відсутні, а факт проведеної дії фіксується лише неупередженою програмою. Спірні моменти та апеляції виключені, а у фотофіксації, хоча такою можна вважати будь-який стрим, немає необхідності. Сам принцип ставок справді схожий на футбол чи хокей. Великі БК, як GGBET, пропонують знайомі будь-якому беттеру парі:

  • який буде результат у конкретній зустрічі, етапі, турнірі – перемога чи поразка, рідше нічия;
  • фора (позитивна та негативна) та тотал (сума балів за картами або раундами);
  • становище команд у турнірній таблиці у певний період та інші.

Виходи, характерні саме для Counter-Strike: Global Offensive у списках також бувають. Але навіть їм можна підібрати порівняння та ситуаціями із реального спорту. Вбивство тією чи іншою зброєю схоже на механіку гола (автогол, рикошет від штанги), хоча у футболі і не додають бали, як за використання ножа. Вибух за рівних складів можна порівняти з перемогою по булітах. Навіть пошук стратегії для ставок відрізняється мало — вивчення статистики, перегляд попередніх зустрічей, пошук інсайдерської інформації про склади та рівень підготовленості. Як і в тенісі чи бейсболі укладати парі можна у прематчі чи live-форматі.

Загалом, визначимо такі відмінності реального спорту від віртуального:

  • велика кількість «камер» і ракурсів, можливість дивитися на полі очима кожного з гравців;
  • відкритість ігрового співтовариства — є інтерв’ю, коментарі, записи тренувальних зустрічей;
  • вибуття учасників з команди в ході події та можливість перемоги навіть за явної переваги суперників.

Унікальність зустрічей в цілому — це можливість провести дуель, перебуваючи в різних кінцях світу, не витрачаючи час на перельоти і менше страждаючи від зміни часових поясів. Втім, великі змагання проводяться в умовно-очному форматі — в одному залі, щоб за підсумком одразу провести пишне шоу з нагородженням.