Катував та імітував страту цивільних мешканців Київщини – росіянину повідомлено про підозру

Командиру бойової машини рф повідомлено про підозру за катування та імітацію страти цивільних мешканців Київщини. Про це повідомляє  Офіс генерального прокурора в Телеграмі.

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури заступнику командира взводу – командиру бойової машини 1-го десантно-штурмового взводу 5-ї десантно-штурмової роти 2-ї батальйонної тактичної групи збройних сил рф заочно повідомлено про підозру в порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

 


Катував та імітував страту цивільних мешканців Київщини – росіянину повідомлено про підозру

За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації села Луб’янка Бучанського району Київської області, підозрюваний на одній із вулиць села зупинив трьох місцевих мешканців.

Росіянин направив на них автоматичну зброю, погрожував вбивством і наказав потерпілим пройти до господарського приміщення на території одного з домоволодінь. Там він допитував чоловіків про їх приналежність до Збройних Сил України та інших військових і громадських формувань, місцеперебування таких підрозділів, правоохоронних органів, військовослужбовців АТО/ООС.

Командир бойової машини одягнув на голову одного із затриманих мішок, зав’язав йому руки за спиною та бив прикладом автомата по голові. Після цього він поставив трьох чоловіків на коліна та продовжив бити їх по різних частинах тіла і допитувати.

Російський військовослужбовець стріляв у бік потерпілих, імітуючи їх страту. По черзі він відводив затриманих громадян до підвалу, де змушував роздягнутися та шукав на їх тілах символічні татуювання.

Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ СБ України в Київській області, оперативний супровід – Департамент захисту національної державності СБУ.

Джерело