Кабмін звільнив від ПДВ та ввізного мита запчастини для генераторів і засоби супутникового інтернету

Кабмін звільнив від ПДВ та ввізного мита запчастини для генераторів і засоби супутникового інтернету

Кабінет міністрів вніс зміни до переліку товарів, які постачаються на територію України без сплати мита та податку на додану вартість (ПДВ). Під податкові пільги потрапили комплектуючі для виготовлення енергетичного обладнання, засоби очищення води та засоби супутникового зв’язку до мережі Інтернет (Starlink).

Про це  стало відомо з повідомлення постійного представника уряду в парламенті Тараса Мельничука за підсумками засідання Кабміну під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 29 листопада 2022 року.

 

Кабмін звільнив від оподаткування на додану вартість і ввізного мита основні комплектуючі для виробництва електрогенераторів, обладнання для фільтрування води, системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету, інвертори.

Це зроблено “з метою надання на належному рівні медичних послуг шляхом забезпечення закладів охорони здоров’я та населення обладнанням для сталого постачання (вироблення) електроенергії та вітчизняних виробників необхідними товарами для виробництва такого обладнання, а також для забезпечення обладнанням та звʼязком пунктів незламності”.

Таким чином, Кабмін доповнив перелік товарів, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затверджений постановою №224, прийнятою урядом у березні 2020 року (початково документ стосувався товарів, необхідних для запобігання виникненню і поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2).

“Спочатку Уряд звільнив від мита та ПДВ імпорт генераторів та енергетичного обладнання. Це рішення робить таку продукцію дешевшою приблизно на 25%. Сьогодні ми робимо ще один крок. Щоб українські виробники, які збирають таку продукцію в Україні, не опинились у невигідному положенні, Уряд додатково звільнив запчастини для зборки генераторів та енергетичного обладнання від ПДВ та мита. Таким чином, і продукція, що виготовляється на внутрішньому ринку, стане приблизно на четверть дешевшою”, – прокоментував на Урядовому порталі прийняте рішення перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Як інформувала , на раніше уряд прийняв постанову, яка спрощує імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання. 

А саме, передбачається на час війни не застосовувати до таких товарів вимоги про наявність декларації про відповідність технічним регламентам. 

Источник