Кабмін схвалив механізм евакуації дітей із зон активних бойових дій

Кабмін схвалив механізм евакуації дітей із зон активних бойових дій

Рішення Кабінету міністрів про створення механізму примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. 

Про це, як передає , повідомили у пресслужбі, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

 

Відомо, що питання захисту життя дітей та їх негайної евакуації з особливо небезпечних територій взяла під особистий контроль віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук. 

«Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення», – повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як пояснили у пресслужбі, обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Ірина Верещук.

Зазначається, що наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут.

Источник