Кабмін дозволив пересилання паспортів у міжнародних поштових відправленнях

Кабмін дозволив пересилання паспортів у міжнародних поштових відправленнях

Кабінет міністрів України (КМУ) вирішив дозволити пересилання паспортів і посвідчень на повернення в Україну у міжнародних поштових відправленнях. Повідомляється, що це – щоб допомагати українцям виїжджати з тимчасово окупованих територій і росії.

Про це  стало відомо з сьогоднішнього (18 січня 2023 року) повідомлення на Урядовому порталі за підсумками засідання КМУ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 17 січня 2023 року.

 

Повідомляється, що ухвалене владою рішення “було розроблено за результатами роботи Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду українців з ТОТ через територію третіх країн в Україну. Його очолює Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук”.

Також сказано, що депортація українців із тимчасово окупованих територій до рф стала масштабним злочином окупантів. 

При цьому громадяни часто залишаються без будь-яких документів, що посвідчують їх особу. 

Як наслідок – при спробі виїхати з російської федерації до третіх країн їм складно перетинати кордон.

Новація дозволить забезпечити проїзними документами українців – як депортованих, так і тих, що виїхали до третіх країн, – для їх повернення на Батьківщину.

Таке рішення було прийнято на засіданні КМУ 17 січня (“сьогодні Уряд переголосував постанову у зв’язку з уточненням законодавчої термінології”).

Источник