Жорстоко поводилися з ув’язненими – повідомлено про підозру 5 працівникам Маріупольського СІЗО | Кримінальні новини

09.04.2024 14:00

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури п’ятьом громадянам заочно повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

За даними слідства, у березні 2022 року після окупації міста військовими рф чоловіки обійняли псевдопосади у захопленій Державній установі «Маріупольський слідчий ізолятор». На той час у ній перебувало 353 особи.

Так званий начальник ізолятора встановив санітарний та харчовий режими, недостатні для підтримання здоров’я людей. Добовий раціон в’язнів, які знаходились у неопалюваних камерах, складався зі 100 г каші й 500 мл нефільтрованої та майже непридатної до споживання води. Також їх позбавляли можливості дотримуватись належної гігієни. 

Крім того, «очільник» установи спільно з двома своїми «заступниками», «начальником оперативного відділу» та «інспектором відділу режиму і охорони» жорстоко поводились щонайменше з чотирма ув’язненими. Задля отримання інформації щодо військових Збройних Сил України підозрювані залякували їх вогнепальною зброєю. Вони били людей, у тому числі резиновими кийками і прикладами автоматів, після чого залишали без належної медичної допомоги.    

Такі незаконні дії є порушенням вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни та Додаткового протоколу, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Наразі підозрюваних оголошено у розшук. 

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

Источник