Інвестори тікають з України » — новости экономики Украины | Экономика

Заяви про те, що у першому півріччі 2021 року прямі іноземні інвестиції в Україну становили $2,83 млрд, виглядають неправдиво та пояснюються зміною методики підрахунку ПІІ Нацбанком.

Про це засновник та голова Concorde Capital Ігор Мазепа сказав в інтерв’ю Економічній правді.

«Шмигаль рапортує, що за перше півріччя чистий притік іноземних інвестицій у країну склав трохи менше $3 млрд. Це виглядає як неправда, тому що Нацбанк змінив методику підрахунку прямих іноземних інвестицій — FDI. За нашими підрахунками, зараз уперше за всі 30 років незалежності України, FDI будуть негативними: із країни йде більше інвесторів, ніж до неї приходить», — вважає він.

На думку Мазепи, «вплив олігархічних груп суттєво збільшується, і країна знову скочується в ту саму колію».

«Ми Україна, і максимальний „тікет“, який іноземець може вкласти в Україну, — півмільярда доларів. Я не уявляю когось, хто може викласти багато мільярдів доларів за умовні Метінвести та АТБ, хоча в іншій юрисдикції вони точно того коштували б», — сказав засновник Concorde Capital.

Він додав, що поки що до світового інвестиційного буму Україна не має жодного відношення, і «якщо влада поводитиметься, як зараз, то він ніколи не почнеться».

«Якщо раніше ми отримували позитивні новини про очищення ринку „бурштину“, недоприватизацію спиртзаводів, легалізацію грального бізнесу, то зараз я просто в шоці. З ким із бізнесменів не спілкуюся — усі беруться за голову. Куди не торкнись — скрізь „чорна діра“: в електроенергії, Нафтогазі, „регуляторках“», — зазначив Мазепа.

Національний банк України прогнозує, що прямі іноземні інвестиції (ПІІ) за підсумками 2021 року будуть на $3,5 млрд вищими, ніж оцінювалося раніше, і становитимуть $6,5 млрд.

Чистий відтік прямих іноземних інвестицій з України за 2020 рік оцінюється у $420 млн.

Источник