Європарламент закликав лідерів ЄС надати Україні статус кандидата у члени Євросоюзу

Європарламент закликав лідерів ЄС надати Україні статус кандидата у члени Євросоюзу

Європейський парламент (ЄП) закликав лідерів Європейського Союзу, які сьогодні збираються у Брюсселі на засідання Європейської ради, надати Україні статус кандидата в члени ЄС.

Про це  стало відомо з повідомлення видання “Європейська правда”.

 

Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресслужбу Європарламенту, відповідну резолюцію підтримали 529 депутатів ЄП, проти висловилися 45, ще 14 – утрималися.

У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС «невідкладно». Те ж саме рекомендується для Грузії, «коли її уряд виконає» пріоритети, зазначені Європейською комісією.

Парламент запрошує владу України, Республіки Молдова та Грузії «недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу», прискорити реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв членства в ЄС.

У резолюції наголошується, що немає альтернативи розширення, яке є «більш ніж будь-коли геостратегічною інвестицією» у стабільний, сильний та об’єднаний ЄС.

Перспектива повноправного членства в ЄС для країн, які прагнуть стати членами ЄС, відповідає власним політичним, економічним інтересам та інтересам безпеки Європейського Союзу.

Депутати Європарламенту також вимагають, щоб процес розширення був «відновлений» і розблокований щодо Західних Балкан.

Резолюція є рекомендаційною, але Європейська рада майже напевне ухвалить позитивне для України рішення, про що у четвер вранці оголосив глава Євроради Шарль Мішель.

Дводенний саміт лідерів ЄС у Брюсселі розпочався 23 червня 2022 року. Першою темою обговорення європейських лідерів стали заявки на членство від України, Молдови і Грузії. 

Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії. 

17 червня Європейська комісія оприлюднила свій висновок, у якому рекомендувала визнати європейську перспективу Україні та надати нашій державі статус кандидата на вступ до спільноти.

Источник