ЄБРР надасть Укрексімбанку кредит на суму €50 млн

Фото: eximb.com

Кошти забезпечать фінансову підтримку приватному бізнесу та муніципалітетам, що постраждали від війни.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть кредит у розмірі 50 мільйонів євро Укрексімбанку, щоб підтримати його у забезпеченні безперервного доступу до фінансування для підприємств та муніципалітетів, які постраждали від війни. Про це 23 червня повідомила пресслужба державної фінустанови.

Зазначається, що кредит, який підпадає під Програму забезпечення стійкості та засобів для існування ЄБРР, спрямовану на мінімізацію економічних збитків від війни, було підписано у п’ятницю в Лондоні.

«Забезпечення фінансування через надійні фінансові установи-партнери, такі як Укрексімбанк, незважаючи на війну, щоб приватний сектор і муніципалітети могли продовжувати працювати, надавати послуги та підтримувати економіку, є ключовим завданням місії ЄБРР у країні», — заявив директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Як наголосив член правління Укрексімбанку Олександр Щур, кошти посилять кредитну спроможність банку, допомагаючи йому зміцнити та диверсифікувати свою фондову базу, а також забезпечать фінансову підтримку приватному бізнесу і муніципалітетам, що постраждали від війни.

У держбанку пояснили, що ЄБРР, який взяв на себе зобов’язання інвестувати в Україну три мільярди євро у 2022-23 роках і виділив 1,7 мільярда євро у 2022 році плюс ще 200 мільйонів, мобілізованих через партнерські фінансові установи, розділив з акціонерами та донорами ризики за своїми операціями в країні.

Спеціальний фонд кризового реагування ЄБРР виділить 25 мільйонів євро на покриття ризику.

Раніше у Європейському банку реконструкції та розвитку заявили, що п’ятирічний період відновлення України після війни вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі майже 50 мільярдів доларів на рік.

Укрзалізниця отримає €200 млн кредиту від ЄБРР

Источник