Якщо ваша піхва дивно пахне, не панікуйте

П'ять типів вагінальних запахів і що вони означають для вашого здоров'я.

Якщо ваша вагіна дивно пахне, не панікуйте. Як і кишечник, піхва має свою мікрофлору, заповнену різними бактеріями і дріжджами, багато з яких корисні, але сприяють незвичному запаху, передає Ukr.Media.

Однак є моменти, коли ваш запах змінюється. І причиною цього може бути як піт, так і інфекція, і в цьому випадку потрібно дослідити питання, особливо якщо незвичайний аромат супроводжується такими симптомами, як свербіж.

Рибний

Найбільш імовірним винуватцем цього неприємного запаху є бактеріальний вагіноз (БВ), найбільш поширена вагінальна інфекція у жінок у віці від 15 до 44 років. Інфекція може закрастися, коли рН піхви змінюється із-за переважання в мікрофлорі хвороботворних бактерій. Однак бактеріальний вагіноз не є ІПСШ, а значить досить нешкідливий.

Тим не менше, якщо ви хочете позбутися від цього запаху, проконсультуйте з вашим лікарем гінекологом, який засіб для відновлення мікрофлори піхви вам підійде.

Дріжджовий

Більшість дріжджових інфекцій не супроводжуються смердючим ароматом, але іноді густі, схожі на сир виділення, які також викликають свербіж, мають слабкий запах пива або дріжджів. Якщо ви помітили почервоніння або печіння навколо піхви або біль після того, як помочитесь, це найбільш ймовірна причина ваших неприємних відчуттів.

Діабетики входять в підвищену групи ризику, так як дріжджі харчуються з цукром, а жінки з діабетом, як правило, мають більше глюкози у вагінальних виділеннях. Перевірте у свого лікуючого лікаря щодо дріжджовий інфекції, і дотримуйтесь його вказівок.

Мускусний

Якщо ви довго носили мокрий купальник, займалися спортом або носили щільну синтетичну білизну — це може викликати мускусний запах, який повинен пройти після прийняття душу. Щоб звести до мінімуму запах в майбутньому, перейдіть на бавовняні трусики, і не носіть довго в спітнілому одязі.

Гнилий

Тампон, залишений в піхву протягом декількох днів або довше, може додати вашої піхви прогірклий запах гнилі, який викликаний надмірним зростанням бактерій. Якщо ви не можете вийняти тампон самостійно, сходіть до гінеколога, який усуне його і перевірить, чи не залишилося залишків. Якщо залишити тампон у піхву надовго, велика кількість бактерій може іноді викликати синдром токсичного шоку, смертельний стан, пов'язаний з використанням тампона.

Металевий

Кров (під час місячних) може змінити pH вашої піхви, надаючи їй запах міді або заліза. Запах повинен пройти, як тільки ваші критичні дні підійдуть до кінця. Уникайте підмиватися, використовуючи ароматизоване мило, тому що це може порушити природний рівень рН.

Источник